Офіційний сайт Нетішинського НВК

Головна
Програма розвитку
Наші досягнення
Фотогалерея
Мапа сайту
Історія школи
НВК в ЗМІ
Про школу

Важливо знати!

    Навчальний заклад, в якому Ви навчаєтесь, обслуговує старший оперуповноважений сектору кримінальної міліції у справах дітей Нетішинського МВ УМВС капітан міліції

Чаленко Наталія Олександрівна роб. тел. 3-47-95
каб. 23 Нетішинського МВ

Безкоштовні "гарячі"
телефонні лінії

Міні-чат

Опитування

Як Ви оцінюєте наш шкільний сайт?
Всего ответов: 407


Як Ви оцінюєте роботу навчального закладу?
Всего ответов: 394


Які якості повинен мати сучасний вчитель?
Всего ответов: 418


Ваша думка щодо єдиної форми.
Всего ответов: 344

Корисні посилання

Відвідування сайту

Статистика ucoz.ua


Онлайн всего: 1
Гостей: 0
Пользователей: 1

Статистика liveinternet.ru

Форма входу
«Ой ви, Крути, ой ви, Крути, біль мого народу…»

          27 січня у нашій школі відбувся урок-реквієм, присвячений учасникам трагічної битви 16(29) січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Довгий час ця подія залишалася поза увагою офіційної історіографії СРСР. Сьогодні ж ми не маємо права забувати тих молодих відчайдушних бійців, які боролися за свободу рідної нації.
          Ліцеїсти І курсу історичного профілю підготували виступ, аби нагадати нам минуле України. Варто згадати історичні факти, які стали причиною боротьби юного студентства з 4-тисячним підрозділом Червоної гвардії. Неоголошена війна Радянської Росії проти УНР розпочалася з проголошенням ІV Універсалу незалежності України Центральною Радою УНР. Радянська Росія передбачала поширення більшовизму і на терени України. Вона силою встановила новий порядок у Харківській, Катеринославській та Полтавській губерніях. На черзі був Київ. Уряд УНР закликав боротися з більшовицькими військами. 5 січня 1918 року на зборах студентів молодших курсів Київського університету святого Володимира і Українського народного університету було схвалено створення студентського Куреня Січових Стрільців. До новоствореного куреня вступили й учні старших класів української гімназії імені Кирило-Мефодіївського братства. Вдалося зібрати дві сотні, на чолі - студент Андрій Омельченко. Нерівні сили, непрофесійні воїни.
          Звичайно, ці відважні хлопці знали, що йдуть на смерть. Але вони не могли стояти осторонь і просто спостерігати, як у них силою відбирають те, що вони хочуть відродити і поставити на ноги. Саме свідома молодь є символом незнищенності нації. Їх катували і вбили, але ця боротьба не була даремною.
          Боліла душа в кожного в залі, коли зачитувались імена похованих в Аскольдовій могилі. Занадто багато інтелектуальної і свідомої еліти забрав у нас більшовизм. Цих людей мало згадувати раз у рік на річницю хвилиною мовчання, їх треба пам'ятати щодня і робити так, аби їхні смерті не були даремними – побудувати ту вільну державу, яку вони вже, на жаль, не побачать, але за яку палко боролися.

 

 

Анашкіна Яна – ліцеїст ІІ курсу філологічного профілю


    Designed by Shostak
    Copyright MyCorp © 2018
    Сделать бесплатный сайт с uCoz

        (теги:Загальноосвітня школа І – ІІ ступенів та ліцей,Нетішинський НВК, школа та ліцей міста Нетішин, НВК Нетішина,НВК міста Нетішин, школа №3 міста Нетішин )