Офіційний сайт Нетішинського НВК

Головна
Програма розвитку
Наші досягнення
Фотогалерея
Мапа сайту
Історія школи
НВК в ЗМІ
Про школу

Важливо знати!

    Навчальний заклад обслуговує дільничний офіцер поліції
сектору превенції Нетішинського ВнП Славутського
ВП ГУНП в Хмельницькій області лейтенант поліції
Зелевський Владислав Олександрович та
інспектор ювенальної превенції сектору превенції Нетішинського ВнП
Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області майор поліції
Волошина Тетяна Вікторівна.

Безкоштовні "гарячі"
телефонні лінії

Міні-чат

Опитування

Як Ви оцінюєте наш шкільний сайт?
Всего ответов: 441


Як Ви оцінюєте роботу навчального закладу?
Всего ответов: 425


Які якості повинен мати сучасний вчитель?
Всего ответов: 455


Ваша думка щодо єдиної форми.
Всего ответов: 377

Корисні посилання

Відвідування сайту

Статистика ucoz.ua


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Статистика liveinternet.ru

Форма входу


Учнівське самоврядування в НВК

Структура Учнівського самоврядування

    Школа – це мікромодель майбутнього суспільства. Основи громадянського становлення та демократії закладаються з дитячих років. Досвід взаємостосунків, розв’язання конфліктів, виявлення і захисту своїх інтересів, набутих у школі, стане багажем, з яким школярі увійдуть у доросле життя.
    У стінах нашої школи виростають ті, хто буде створювати майбутнє. Враховуючи це, педагогічний колектив поставив мету – знайти ефективні засоби взаємодії сім’ї та школи, адаптувати їх і створити цілісну систему, яка враховуючи індивідуальні особливості дітей і потреби української держави, забезпечувала б формування соціально активної особистості.
    Частково дана мета реалізовується через учнівське самоврядування.
    Про активність учнівського самоврядування свідчать зміни, які відбулися в нашій країні за роки незалежності і торкнулися соціального замовлення суспільства сучасній українській школі. Воно полягає у вихованні особистості, яка володіє не тільки певною сумою знань, умінь, та навичок, але й має здатність активно включатись у демократичні процеси, що відбуваються в нашій країні. Елементи свідомої активної участі в суспільному житті держави моделюються у школі через систему учнівського самоврядування.
   
    Структура учнівського самоврядування спрямована на створення умов для становлення різнобічної, гармонійно розвиненої особистості
   
   


    Важливу роль в самоврядуванні відіграють офіційні лідери – особи, які вповноважені колективом для керівництва тією чи іншою сферою діяльності.

    Це – президент , голови комісій, старости класів. Від того, хто є офіційним лідером, багато в чому залежить зрілість і дієвість самоврядування.
   Діяльність учнівського самоврядування проходить під девізом : "Щоб дійти до мети, треба насамперед іти."
   Учнівська республіка – це управління життєдіяльністю шкільного колективу, яке здійснюється суб’єктами школи (учнями і педагогами). Як справжня держава, Учнівська Республіка має свої символи. Учнями та вчителями були розроблені Гімн, Конституція УР, Статут УР.
    Конституція УР визначила права та обов’язки учнів, коло питань, які вирішує учнівське самоврядування, вона визначає статус Президента школи, Парламенту школи, класного самоврядування, порядок проведення виборів та референдуму, а також змін статей Конституції.
   На початку третьої декади квітня відбуваються вибори Президента та Парламенту школи. Щорічно, згідно з Конституцією УР, учні школи шляхом таємного голосування на загальношкільних виборах обирають Президента та Парламент школи.
   Відповідно до Закону «Про вибори» Парламент школи створює виборчу комісію у складі 7-9 учнів. Виборча комісія обирає голову, заступника та секретаря. Виборча комісія зобов’язана: організувати передвиборчу кампанію; скласти списки виборців; провести вибори; оголосити результати виборів. У ході передвиборчої кампанії кожен кандидат випускає рекламний плакат, готує свою само презентацію та програму, яка передбачає організацію і проведення заходів із захисту прав учнів, організацію дозвілля, участь учнів у суспільно-корисних справах, що сприяють підвищенню якості навчання учнів школи. Під час передвиборчої агітації кандидати зі своєю групою підтримки організовують зустрічі з виборцями, дискусії з опонентами.
   Обраний Парламент школи представляє УР, бере участь у роботі педагогічної ради, Ради школи, Ради профілактики, бере участь у позашкільних заходах, акціях.

    Голова наукової комісії сприяє вдосконаленню навчальної діяльності учнів, проведенню предметних олімпіад, конференцій, інтелектуальних змагань, організації МАН, участі в роботі НТ «Ерудит», бере участь в організації тематичних днів: “День знань”,” Всесвітній день бібліотек”, “Всесвітній день музеїв”, “День української писемності” та інших, а також конкурсах, акціях. Робота наукової комісії ґрунтується на допомозі учням у навчанні, популяризації потреби навчання, участь дітей у :
   • шкільних, міських, обласних та Всеукраїнських олімпіадах;
   • МАН;
   • наукових конференціях;
   • диспутах;
   • брейн – рингах;
   • роботі наукового товариства “Ерудит”.
   
    Завдяки ідеям патріотичних людей в школі були відзначені такі дати:
   • 14 жовтня – День створення УПА (опитування, листівки);
   • 3 листопада – науковий диспут “Що визначає обличчя нації?”.
   • 29 січня – річниця трагедії бою під Крутами;
   • День створення ОУН;
    Учні НВК є не лише активними учасниками а й призерами обласних та Всеукраїнських олімпіад та МАН.
    Комісія спорту та туризмуя організовує спортивні змагання з різних видів. Разом з вчителями та батьками створює секції з баскетболу, волейболу, тенісу, шахово – шашкові турніри.Проводить “Козацькі розваги”, “Веселі старти”. Здійснює профілактичну роботу щодо запобігання шкідливих звичок, здорового способу життя.

    Інформаційна комісія забезпечує інформаційні потреби школи, висвітлює події країни, міста та загальноосвітнього життя. Організовує зустрічі з цікавими людьми. Головні аспекти роботи інформаційної комісії:
   • інформування учнів, вчителів, батьків про події шкільного життя через
   • стіннівку,
   • міську пресу,
   • радіо
   • організовує інформування учнів про основні події у світі;
   • проводять різнопланові конкурси;
   • організовує виставки робіт обдарованих дітей;
   • проводить зустрічі з цікавими людьми.

    Комісія культури та організації дозвілля школярів сприяє духовному та естетичному розвитку учнів, вивченню народних звичаїв, традицій, спонукає до розвитку творчих здібностей і талантів учнів. Бере участь у роботі гуртків художнього – естетичного напрямку.
    У НВК існують традиції проведення вечорів:
   • “Віват, ліцеїсте!”
   • “Панна осінь”
   • “Новорічні зустрічі”
   • “День Валентина”
   • “Таланти НВК”
   • “Незабудка”
   • “Джентльмен року”.
    Комісія займається створенням банка даних обдарованих дітей, творчих колективів школи. Забезпечує їх інформацією про дату, місце та умови проведення шкільних конкурсів та фестивалів. Постійно допомагає у проведенні масових заходів, конкурсів та зустрічей.
    Проводить збір та вивчення фольклору рідного краю. Організовує культпоходи в музей, палац культури, “Арт – пласт”, вітання учнів по радіозв’язку.

Господарська комісія організовує акції милосердя «Дім без самотності», «Грані добра», і т. д. Організовує чергування по школі, дотримання правил для учнів, забезпечує трудову діяльність учнів, а саме: акції чистоти і затишку, конкурси умільців та декоративно-прикладного мистецтва. Традиційно ми кожної осені та весни проводимо благодійну акцію “Грані добра”, у рамках якої ведеться збір продуктів харчування, миючих засобів, одягу для мешканців будинку престарілих у с.Кривин. З кожним роком бажаючих залучитися до акції збільшується.
    Члени комісії здійснюють рейд – перевірки:
   • стану підручників;
   • зовнішнього вигляду учнів;
   • збереження меблів у класі;
   • озеленення класної кімнати;
   • самообслуговування в кабінеті.
    Інформацію про проведені рейд – перевірки висвітлюємо через “Блискавку”.
    Важливою ланкою у роботі комісії є – оформлення і декорування школи та актової зали для проведення шкільних заходів.
   
   Правова комісія, використовуючи різноманітні форми та методи, проводить постійну просвітницьку роботу з питань вивчення прав дитини відповідно до статей Конвенції ООН про права дитини, Законів України та шляхів захисту цих прав. Готує та реалізовує різноманітні проекти відповідно до напряму діяльності УР. Контролює дотримання учнями статуту школи.
    В обов’язки правової комісії входить розроблення документів, а саме:
   • внеслися зміни до Статуту Учнівської Республіки. /Вибори Президента відбуваються не на конференції а шляхом таємного голосування. За місяць до виборів проводиться агітаційна робота, розвішуються листівки з передвиборчою програмою, проводяться зустрічі з колективами 5-11 класів./
   • розробляється законопроект “Про пропуски уроків та запізнення учнів на уроки.
   • розроблена “Пам’ятка чергового класу по школі”.
    Щомісяця третього четверга проводиться Засідання Ради профілактики правопорушень та дитячої бездоглядності. Також проводяться індивідуальні бесіди з учнями, які стоять на внутрішкільному контролі.

    Комісія дисципліни і порядку здійснює заходи, спрямовані на залучення підлітків, схильних до правопорушень, до роботи в спортивних секціях та гуртках естетичного напрямку. Веде облік дітей, схильних до правопорушень, проводить з ними профілактичні бесіди. Бере участь у здійсненні ранньої діагностики з метою виявлення дітей, схильних до правопорушень, серед молодших школярів.
    До функціональних обов’язків даної комісії входить:
   • організація чергування по школі; - проведення лінійки передачі чергування;
    - випуск інформаційного бюлетеня “Черговий клас інформує”;
   • проводить рейд – перевірку “Урок” (відсутність на уроці);
   • проводить перевірку наявності та стан ведення щоденників учнями 7 – 11 класів;
   • організовує контроль дисципліни та порядку в школі під час проведення шкільних заходів;
   • члени комісії беруть активну участь в Засіданнях Ради профілактики правопорушень та дитячої бездоглядності.
   • проводять профілактичні індивідуальні бесіди з учнями, які стоять на внутрішкільному контролі.
   
   
   Протягом року “Учнівською Республікою” організовуються та проводяться традиційні спільні загальношкільні заходи:
   Акції: “Грані добра”, “Пошук”“Книга скаржиться – книга дякує”, “Мій клас – чарівна квітка”, “Піклуємося про птахів”, “Майстерня Діда Мороза”, “Наш квітник - найкращий”.
   Загальношкільні лінійки: до Дня Визволення України від німецько-фашистських загарбників, до Дня Пам’яті жертв голодомору, до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, до Дня рідної мови, до Дня Чорнобильської катастрофи, до Дня Перемоги. Конкурси малюнків та плакатів: «Моє місто», «Безпека та мир в Україні», «Корисні та шкідливі звички», «Ми – за здоровий спосіб життя», «Продукти харчування – наші друзі й вороги», «Мої права»,«Перші квіти весни», «Бережи землю, на якій живеш».
   Традиційні свята: «Віват, ліцеїсте!», «День вчителя», «Посвята в школярі», «Святий Миколай, до нас завітай», Новорічні ранки та вечори, Фольклорне свято, Міжнародний день прав жінок і миру, випускні вечори.
   Учнівське самоврядування – це педагогічна технологія, яка сприяє розвитку громадянських якостей дитини в системі демократичних взаємин виховного колективу на принципах самореалізації, самодіяльності, самоорганізації та самодостатності особистості. Основна мета – виховати у школярів активну життєву позицію, підтримувати до дієвої участі в демократичному управлінні суспільством.   


    Designed by Shostak
    Copyright MyCorp © 2020
    Сделать бесплатный сайт с uCoz

        (теги:Загальноосвітня школа І – ІІ ступенів та ліцей,Нетішинський НВК, школа та ліцей міста Нетішин, НВК Нетішина,НВК міста Нетішин, школа №3 міста Нетішин )