Офіційний сайт Нетішинського НВК

Нетішинський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей"СЛАВЕТНІ УКРАЇНКИМатеріали з розвитку
зв'язного мовлення
упорядкувала вчитель української
мови та літератури
Чабан Світлана Василівна
ЗМІСТ


Вступ

I. Лисавета Гулевичівна ― Лозка
II. Леся Українка
III. Катерина Білокур
IV. Ніна Матвієнко

Вступ
   Від жінки передаються із покоління в покоління, із вуст у вуста сила, краса і велич рідної землі, її пісні, милозвучної й мелодійної мови, наші національні риси ― мудрість, працьовитість, миролюбність, щедрість і талант на творення краси і добра.
   Саме українська жінка ― творець, носій і берегиня цих вищих народних надбань. Дивовижна мозаїка собору Святої Софії у Києві ― Марія Оранта з піднесеними долонями символізує у віках жінку, яка з височини божественного духу оберігає свій народ і свою землю.
   Багато славетних сторінок в історії нашої Вітчизни вписані саме жінками ― їхнім розумом і мудрістю, їхнім талантом і невсипущою працею, їхнім нездоланним терпінням та їхньою усеперемагаючою любов'ю.
   Від часів Київської Русі і до сьогоденної незалежної Української держави, яку нам ще належить утвердити, вони витримали небачені трагедії, пройшли невимовно важкий шлях. Згадаймо хоча б долю селянки-кріпачки, нелегкі випробування, яких зазнали жінки під час воєн, повстань, революцій, широкомасштабних державних експериментів та голодоморів. Але наші бабусі, матері і сестри не лише винесли всю надлюдську ношу, а й продовжили при цьому життя нації в його чистоті й душевній незаплямованості.
Скачати повну версію документу "Славетні Українки"