Моя власна
інтернет сторінка

    Моя школа

    Моя сторінка

    Креслення

    Методи проеціювання. Дві площини.

Проеціювання на дві площини проекцій. Одна проекція не завжди однозначно визначає форму зображуваного предмета. Подивіться на рисунок 1.
   Різні за формою предмети утворюють однакові проекції. Це називають невизначеністю об’ємного предмета за однією проекцією. Тому, щоб одержати уявлення про форму об’ємного предмета, проеціювання виконують на дві площини проекцій: горизонтальну Н і вертикальну V (рис. 2). Вертикальну площину проекцій називають фронтальною. Площини проекцій у просторі розміщені під прямим кутом одна до одної. Лінію перетину цих площин (її позначають х) називають віссю проекцій.

           

                                рис.1                                                                                    рис.2


    Проекція предмета на горизонтальну площину проекцій називається горизонтальною проекцією. Проекція предмета на фронтальну (вертикальну) площину проекцій називається фронтальною проекцією.
    Утворені дві проекції предмета розташовані у просторі в різних площинах. Щоб дістати креслення предмета на площині, обидві площини проекцій суміщують в одну. Для цього горизонтальну площину проекцій повертають так, щоб вона збіглася з фронтальною площиною проекцій (рис. 3).
    Виконуючи креслення, горизонтальну проекцію предмета завжди розміщують під фронтальною — у проекційному (рис. 4). Це правило порушувати забороняється.


                        рис.3                                                                                    рис.4



Завдання. Знайдіть відповідні проекції предметів.


Графічне завдання. Виконайте креслення деталі в горизонтальній та фронтальній проекції.
           





Скачати розробку уроку "Методи проеціювання. Дві площини."





(Теги: Креслення, уроки з креслення, рисунки, розробки уроків з креслення, завдання по кресленню, шкільний матеріал з креслення, факультатив креслення)

    Designed by Shostak
2013