Моя власна
інтернет сторінка

    Моя школа

    Моя сторінка

    Креслення

    Креслення в системі прямокутних проекцій. Методи проеціювання. Креслення плоскої деталі.

    Методи проеціювання. Кожний об’ємний предмет має три виміри: довжину, ширину і висоту. Виготовляють предмети за кресленнями, що містять їх зображення на площині (на аркуші паперу). В основу побудови зображень на кресленнях покладено метод проеціювання. Він полягає у тому, що зображення предмета на площині дістають за допомогою проеціюючих променів.
    Проеціювання нагадує утворення тіні предмета. При освітленні сонячними променями будь-який предмет (дерево, паркан, будівля) відкидає тінь. Вона подібна до обрисів самого предмета. Якщо предмет розмістити перед плоскою стінкою і освітити його ліхтариком, то на стінці утвориться тінь цього предмета. Утворений світловими променями контур предмета на площині можна вважати його проекцією.
    Утворення зображення предмета на кресленні уявними проеціюючими променями називають проеціювання.
    Утворене методом проеціювання зображення предмета на площині називають проекцією.
    Є декілька методів проеціювання.
    Центральне проеціювання – проеціюючі промені виходять з однієї точки і зображення утворюється із спотвореними розмірами.
    Паралельне косокутне проеціювання – проеціюючі промені паралельні , але падають на площину проекцій не під прямим кутом.
    Паралельне прямокутне проеціювання - проеціюючі промені паралельні і перетинають площину проекцій під прямим кутом.
    Утворена на площині проекція дає уявлення про форму плоского предмета. На кресленні проекцію доповнюють розмірами.





                                                                рис.1


    Прямокутне проеціювання на одну площину проекцій. Проеціюванням на одну площину проекцій одержують проекції плоских предметів. Щоб одержати проекцію предмета, через усі його вершини проводять уявні промені у напрямку площини проекцій до зустрічі з нею (рис. 2, а ). Ці промені називають проеціюючими. Проводять проеціюючі промені паралельно між собою і під прямим кутом до площини проекцій. З’єднавши між собою лініями уявні точки перетину проеціюючих променів з площиною проекцій, одержують проекцію предмета.
    Утворена на площині проекція дає уявлення про форму плоского предмета. На кресленні проекцію доповнюють розмірами (рис. 2,б). Розміри відображають величину зображеного предмета і його елементів.
    Товщину предмета позначають умовно за допомогою латинської літери s.
    З креслення, наведеного, на рисунку 2,б , видно, що товщина предмета 5 мм.



                                рис.2, а                                            рис.2, б


Завдання. Виконайте креслення плоскої деталі.






Скачати розробку уроку "Методи проеціювання. Креслення плоскої деталі."





(Теги: Креслення, уроки з креслення, рисунки, розробки уроків з креслення, завдання по кресленню, шкільний матеріал з креслення, факультатив креслення)

    Designed by Shostak
2013