Моя власна
інтернет сторінка

    Моя школа

    Моя сторінка

    Креслення

    Види розрізів. Прості розрізи.

    Розріз може бути утворений однією або кількома січними площинами.
    Залежно від кількості січних площин розрізи поділяють на прості і складні.
    Прості розрізи. Простим називають розріз, утворений внаслідок перетину предмета однією січною площиною.
    При виконанні розрізів січна площина відносно горизонтальної площини проекцій може займати вертикальне, горизонтальне чи похиле положення. Залежно від положення січної площини прості розрізи поділяють на вертикальні, горизонтальні і похилі.
    Вертикальними називають розріз, утворений січною площиною, яка перпендикулярна до горизонтальної площини проекцій. Вертикальна січна площина може бути по-різному розташована відносно фронтальної і профільної площин проекцій. Залежно від цього розрізняють фронтальні і профільні вертикальні розрізи. Вертикальний розріз називають фронтальним якщо січна площина паралельна фронтальній площині проекцій (рис. 1, а). Вертикальний розріз буде профільним, якщо січна площина паралельна профільній площині проекцій (рис. 1, б).






                                рис.1

    Залежно від положення січної площини відносно двох основних вимірів предмета (довжини й висоти) розрізи поділяють на поздовжні й поперечні. Розріз називають поздовжнім якщо січна площина проходить уздовж довжини або висоти предмета (рис. 2, а). Розріз слід вважати поперечним, якщо січна площина проходить перпендикулярно до довжини чи висоти предмета (рис.2, б)

                                рис.2

    У всіх розглянутих випадках прості розрізи утворені січними площинами, які умовно повністю розрізають предмети для показу їх внутрішньої будови. Такі розрізи називають повними.
    Щоб показувати на кресленнях внутрішню будову предметів в окремих обмежених місцях, застосовують розрізи, які називають місцевими.
    Місцеві розрізи застосовують на кресленнях суцільних деталей, які містять невеликі заглиблення чи отвори. Виконувати повні розрізи для таких деталей недоцільно. Тому достатньо умовно розрізати тільки ту частину деталі, яка вимагає додаткового виявлення її форми.     На прикладі рис.3.а предмет має наскрізний отвір. Щоб показати його форму, досить обмежитися розрізом тільки тієї частини предмета, в якій знаходиться отвір.
    Повний розріз тут непотрібний. Для предмета, зображеного на рисунку 3, б, застосовано два місцевих розрізи, які виявляють форму отворів на його кінцях. Повний розріз для такого предмета недоцільний, бо його середня частина суцільна. Місцевий розріз виділяють на вигляді суцільною хвилястою лінією. Вона не повинна збігатися з іншими лініями на вигляді або бути їх продовженням. Проводять суцільну хвилясту лінію від руки.

                                рис.3


    ЗАПИТАННЯ
1. За якою ознакою розрізи поділяють на вертикальні, горизонтальні й похилі?
2. Чим відрізняються між собою фронтальний, профільний і горизонтальний розрізи?
3. Який розріз називають простим?
4. Коли застосовують місцевий розріз?


    Завдання.
1.Визначте, який з наведених на рисунку 4 розрізів є фронтальним; горизонтальним; профільним; похилим? На якому рисунку розріз і переріз мають однакові зображення?

                                рис.4


2.За виглядами і розрізами знайдіть наочні зображення предметів

                                рис.5

Графічне завдання.     Виконайте розріз деталі.


           


Скачати розробку уроку "Види розрізів. Прості розрізи"





(Теги: Креслення, уроки з креслення, рисунки, розробки уроків з креслення, завдання по кресленню, шкільний матеріал з креслення, факультатив креслення)

    Designed by Shostak
2013