фон сторінки бібліотека

Нові надходження



Книга завжди була і залишається отим
одухотворяючим живильним джерелом, яке постійно
плекало інтелектуальний потенціал кожної нації,
отим мудрим провісником Просвіти і Знань,
Справедливості й Добра, який завжди спонукав
народ думати, підіймаючи його з колін.

М.Тимошик

   Сьогодні своє життя кожний не може уявити без інформації. Телевізор, телефон, Інтернет, айфон – ось не повний перелік тих джерел, з яких нині людство черпає інформацію, збагачуючи свої знання. Але незмінним і вічним джерелом інформації була, є і залишається книга – вірний друг, порадник, путівник в житті.
   У важкий час для нашої держави не так часто поповнюються книгозбірні новинками літератури, як би того хотілося працівникам бібліотек. Але нещодавно бібліотека НВК отримала 27 екз. книг: творів сучасних авторів та нових видань творів класиків української та світової літератури. Сподіваємось, що книги, які нещодавно надійшли до бібліотеки, не залишаться без вашої уваги.
   Нова генерація українців не перестає досліджувати минуле нашої держави, її сподвижників. А тому ми маємо можливість час від часу дізнаватися про нові імена в історії України, які чимало зробили для її незалежності, розвитку освіти, культури.

   Одним із таких був славний син українського і білоруського народів Сильвестр Косов – патріот, який надихав Богдана Хмельницького вести війну не за козацькі привілеї, а за державність, намагався протистояти Переяславським трактатам і втраті Київською митрополією незалежності. Про це та багато іншого можна дізнатися із сторінок книги “Забутий митрополит Сильвестр Косов” автора А.Горового, яка видрукувана в серії “Невідома Україна” інформаційно-аналітичною агенцією “Наш час” 2015 року.

   Книгою трагізму, болю, відчаю та протистоянь можна назвати видання “Война на три буквы” авторами якої є: К.Сергацкова, А.Чапай та В.Максаков. У цьому творі опубліковано репортажі та зібрано свідчення очевидців про те, що сталося в Україні в період з 22 лютого 2014 р. (втечі В.Януковича) і до початку 2015-го: про анексію Криму, антитерористичну операцію на Донбасі, що послідувала за цим, про трагедію в Одесі та повномасштабну війну, яку назвали трьома буквами: АТО. Автори, які безпосередньо побували в “гарячих точках” України, не раз перетинали кордони територій, підвідомчих українській армії, “ополченцям” ДНР і ЛНР, та зустрічалися з військовими й простими людьми по обидві лінії фронту, намагаються самі розібратися та донести читачу, що ж відбувається насправді, як правильно назвати ці військові дії: антитерористичною операцією, громадянським конфліктом чи російсько-українською війною, яка змінила й Україну, і світ навколо неї.

   Про історію боротьби і трагедії українського народу, його відданості рідній землі, про честь, зраду та безчестя і взагалі про історію, яка є такою, якою вона є, можна дізнатися, ознайомившись із твором “Вогненні стовпи” відомого українського письменника, автора близько 15 історичних романів Р.Іваничука. У даному творі, як і в усіх попередніх, автор намагається заповнити білі плями в нашій найскладнішій та найсуперечливішій історії, яка охоплює роки й століття і коли ми, українці, не знали, що таке правдива інформація про рідну державу. “Вогненні стовпи” – це перший в Україні художній твір про історію УПА, над яким письменник працював з 1997 по 2005 рр. Книга вийшла 2015 р. у видавництві Фоліо в серії “Історія України в романах”.

   Продовжуючи тему історії, хочу запропонувати книгу М.Поповича “Кровавый век” яка побачила світ у 2015 р. завдяки видавництву “Кордон”. Автор більш відомий раніше читацькому загалу своїми публікаціями з логіки і методології науки, теорії та історії культури. Даний твір присвятив ключовим подіям ХХ ст., починаючи з Першої світової війни і закінчуючи так званою “холодною війною” де прагне зрозуміти суть історичних подій, трагізм доль світової цивілізації, поглянути на хід історії та її інтерпретації з філософської позиції. Більше того, автор прагне показати читачу весь трагізм епохи і героїзм людей, які в цей надскладний період здатні були захищати високі людські цінності.

   Не менш цікавою для пошановувачів мистецтва буде книга відомої київської дослідниці І.Марголіної “Оповиті серпанком забуття”. Твір присвячено належно не вивченому й неоціненому живопису видатних і малознаних українських митців ХІХ ст., які працювали над оформленням Кирилівської церкви що на околиці Києва: І.Селезньова, Х.Платонова, С.Гайдука, М.Климанова, М.Кузнецова та інших митців, доробок яких досі заоишався в тіні шедеврів М.Врубеля. Видання багато ілюстроване.

   В новому форматі побачили світ давно відомі шедеври відомого громадського діяча та поета Б.Олійника в книгах “Основи” та “Синівське”, видрукувані 2015 р. видавництвами “Дніпро” і “Либідь”. Справді, кожен вірш, кожна книжка сприймається зараз як пророче одкровення, прихований душевний біль за рідну землю, рясно скроплену людською кров’ю та сльозами. Поетове слово лине до “сивої ластівки”-Матері, торкається крилом полеглих у вирі визвольних змагань, зморених голодомором, фіксує стрімкий лет часу, відгукується на трагічні події другої половини ХХ – початку ХХІ століття. До цих видань увійшли кращі вірші різних років – від ранніх поезій до створених останнім часом.

   На високу оцінку та схвалення читачів заслуговує роман-хроніка В.Фольварочного “На висоті орлиного лету”, виданого цьогоріч видавництвом Букрек у Чернівцях. У даному романі простежується формування в глибоко віруючій хліборобській сім’ї унікальної особистості, легендарного співака, Героя України, академіка, народного артиста України Дмитра Гнатюка, чий голос зачаровував слухачів усіх континентів світу. У взаєминах із усіма: від простих людей до державних і світових діячів, з родиною, колегами, композиторами, письменниками співак постає як великий патріот України, що слідує заповіту батьків – творити добро на землі. Книга буде цікавою для широкого кола читачів та шанувальників таланту великого співака.

   Багато цікавого і нового знайде читач і у наступних книгах, які отримала книгозбірня:

Войнович В.М. Монументальна пропаганда: Роман.- К.: Дніпро, 2015.- 376 с.

Данціг Ш. Навіщо читати. Есеї/ Пер. з франц. – Львів, Видавництво Анетти Антоненко, 2015.- 216 с.

Загребельний М. Сергій Параджанов. – Х.: Бібколектор, 2015.- 126 с.

Єшклієв В.Л. Шлях Богомола; Імператор повені: Романи. – Х.: Бібколектор, 2015. – 411 с.

Коломійчук Б.В. Таємниця Єви: Оповідання. - Х.: Факт, 2015. – 249 с.

Керуак Дж. У дорозі: Роман. – Х.: Фоліо, 2015.- 478 с. – ( Карта світу)

Курков А.Ю. Гра у відрізаний палець. – Х.: Фоліо, 2015. – 537 с.

Лу Е., Амундсен П. Органіст/ Пер. з англ. – Х.: Фоліо, 2015. – 511 с. – (Карта світу)

Положій Є. В. Риб’ячі діти. Х.: Фоліо, 2015. – 287 с.

Савченко В.А. Симон Петлюра.- Х.: Фоліо, 2015.- 127 с.

Сліпченко К.О. Роман Віктюк. – Х.: Бібколектор, 2015. – 121 с.

Тисовська Н. Двокнижжя: роман. – К.: Наш час, 2015. – 515 с.: іл.

Сей Шьонагон. Записки в ізголов’ї/ Пер. з японськ. – Х.: Фоліо, 2015. – 251с.





Книжковий фонд поповнено

    Любі друзі! Кожна епоха має свої винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом людства були письмо і книга, які дали людям можливість зберегти і передати нащадкам істинні знання. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому.
    Сьогодні, в час бурхливого розвитку інформаційнокомунікаційних технологій все довкола, в тому числі і книжковий світ, постійно змінюється: одне зникає, інше – з’являється. Одні автори книг та їх герої змінюються іншими.Але книга, як джерело інформації, була і залишається потрібною людині як повітря, як світло постійно.
    Час від часу поповнюється книжковий фонд нашої книгозбірні творами сучасних авторів та новими виданнями творів класиків української та світової літератури. Сподіваємось, що книги, які нещодавно надійшли до бібліотеки, не залишаться без вашої уваги.
    Життя людини на землі починається із батька і матері. Перший наш зв’язок зі світом – через дотик та усмішку мами й тата. Перший досвід добра, доброти, доброзичливості – від батьків. Цими одвічними цінностями пронизана антологія української поезії “Книга про Батька”, видана 2013 р. видавництвом “Криниця”. До цієї збірки включено твори понад 320-ти поетів-класиків і представників молодої генерації української поезії, а також майстрів пера української діаспори. Вищеназвана збірка допоможе вчителям у відродженні та утвердженні споконвічних духовних і моральних цінностей українського народу, навчанні і вихованні молодого покоління в дусі глибокої шаноби до батька, своєї родини, а відтак і високих почуттів патріотизму і гуманізму. Багато цікавого про батька і батьківство дізнаються і учні з творів українських авторів ХІХ-ХХІ століть, які представлені в даній антології.
    Більше дізнатися про життя і творчість українських класиків Л.Українки та І.Франка можна буде, прочитавши одноіменні твори Т.Панасенка, які видані 2013 р.в серії “Знамениті українці” Харківським видавництвом “Фоліо”. В цій же серії видрукувано і книгу про класика української літератури П.Загребельного, який присвятив перу більше сорока років, створивши більше 30 романів, гостросюжетних повістей та кіносценаріїв. Цей твір цікавий ще й тим, що його написав М.Загребельний, син класика, який краще за всіх знав Павла Архиповича. Ніхто не знає, як генії переживають кожну наступну хвилину своєї геніальності. Що вони при цьому відчу- вають? Як борються? Як тікають від своєї самотності? Цим питанням присвячена книга Штельмах М.Л. “P.S.Григорія Сковороди”, яка побачила світ у 2013 р. у Харківському ТОВ “Гімназія”. У сучасному світі знають Г.Сковороду як геніального дивака-філософа, який ще у ХУІІІ ст. спромігся віднайти формулу щастя, але сам щасливим так і не був. Тікаючи від світу, він намагався сховатися у власній філософії і не збожеволіти від усвідомлення своєї місії. А ще він зрікся коханої і церковних канонів, багатства і слави. І після смерті народився знову у ХХІ ст. у тілі поетаневдахи, якого звали Сергій…
    Не менш цікавими для читачів будуть книги: “Бікфордів світ” А.Куркова, “Чумацький шлях” В.Малика, “Вир” Г.Тютюнника. Читаючи дані твори, ви зможете подорожувати з чумаками в Крим по сіль, спілкуватися із Потьомкіним та Катериною Другою, побувати на фронтах Другої світової війни і відчути, як ми всі прив’язані до бікфордового шнура в цьому теперішньому вибуховому світі.
    Прочитавши твори світової літератури: “Холоднеча”, “Старі майстри” Т.Бернгарда, “Сон кельта” М. Варгас Льюса, “Карта і територія” М.Уельбек, “Даніель Штайн, перекладач” Л.Улицької, ви із героями книг зможете побувати в Німеччині середини ХХ ст., на землях Ірландії із борцями за її незалежність, у сучасній Франції та гестапо часів Другої світової війни.

Т. Матвійчук, бібліотекар НВК





Вчителю на замітку.
Нові надходження

Антоненко-Давидович Б.Д. Смерть. Сибірські новели. - Х.: Фоліо, 2012.- 379 с.- (Історія України в романах).

Драч І.Ф. Наближення: поетичні переклади й статті.- Х.: Фоліо, 2012.- 380 с.

Курков А.Ю. Львівська пастораль Джимі Хендрікса: Роман.- Х.: Фоліо, 2012.- 442 с.

Литовченко Т.І. Орлі, син Орлика.- Х.: Фоліо, 2012.- 282 с. – (Історія України в романах).

Лузіна Л. Київські відьми. Меч і хрест. - Х.: Фоліо, 2012.- 431с.

Малик В.К. Князь Кий: Роман.- Х.: Фоліо, 2012.- 282 с.- (Історія України в романах).

Матіос М. Вибране. – Львів, “Піраміда”, 2012.- 424 с.

Мушкетик Ю.М. Гетьманський скарб: Роман.- Х.: Фоліо, 2012.- 415с.- (Історія України в романах).

Роздобудько І.В. Перейти темряву: Роман.- Х.: Фоліо, 2012.- 155с.- (Графіті).

Тимощук О.О. Двірецько-Пересопницьке Євангеліє: Історія. Творці. Таємниці.- Хмельницький: Поліграф, 2012.- 120 с.

Чемерис В.Л. Фортеця на Борисфені: Іст. роман. - Х.: Фоліо, 2012.- 443с.- (Історія України в романах).