фон сторінки бібліотека

Події шкільної бібліотеки

Лютий - Березень 2020р.

Виставка книг


    Книжкова виставка «Бринить-співає рідна мова» (до Міжнародного дня рідної мови) Гомер ХХ століття (тематична добірка літератури до 115-річниці від дня народження Уласа Самчука) Символ національної єдності (до Шевченківських днів) УВАГА! Нові методичні видання

                  

Всеукраїнський конкурс "Шкільних бібліотек"

   

 


Нові надходження до бібліотеки

    Познайомтесь із новими надходженнями до бібліотеки у 2019 році

Гридін С. Незрозумілі: Повість. К.: 2018
Герої повісті – ваші ровесники, які можуть витерпіти безвихідь і дочекатись, здавалось, недосяжного кохання. Вони справжні, мають друзів і відвагу постояти за них. Та є умова – потрібно розуміти і ставати зрозумілим. Таким є шлях і досвід юного героя цієї повісті, сповненої драматичних напружень, неординарних пригод і щемливих переживань.

Грищенко Саша Винятки із правил: Повісті та оповідання. К.: 2018
Це три повісті про тих, хто вступає в дорослість. Герої живуть у спокусах пізнати все, не думаючи про наслідки. Пробують багато, ризикуючи собою, бо – юні. Юність – пора вибору: якими бути і яким дозволити із собою бути. Це розповіді про дуже непрості долі. Про безоглядне кохання і гру в закоханість. Три історії про долі. Складні, іноді – незбагненні. Три розповіді про життя на грані. У них свій вимір праведного і грішного. І так живуть.

Габор В. Про що думає людина. Львів. 2018.
Автор розповідає читачам, друзям і землякам про те, чим живе і про що думає. Про два свої всесвіти –Срібну Землю і Вічне Місто Львів. Слова і образи звучать легко – вони сміються і плачуть, пахнуть дитинством і відлунюють голосами близьких людей. Автор стверджує, що довкола відбувається так багато цікавих подій, і живе так багато людей із дивними і сумними долями, що про них варто розповісти іншим.

Матіос М. Приватний щоденник. Майдан. Війна…Львів. – 2015.
Цією книгою відома письменниця «загартовує правдою» про події Майдану та триваючої війни, учасником чи свідком яких вона була. Це свого роду хроніка, що починається з кінця 2013 і до середини літа 2015 року. Крізь цю призму письменниця дуже зворушливо і дуже чуттєво описує маленькі історії українських родин, життя яких болючими втратами та глибокими ранами назавжди змінив Майдан…змінила війна… А ще свої історії про конкретні битви за життя дуже конкретних людей.

Рижко Олена Мишоловка: Повість. К.: 2019
Головна героїня – Торі, втікаючи від випробувань реальністю у віртуал, потрапила у ситуацію, яка могла стати для неї фатальною. Вона наважилась на знайомство в інтернеті. Їй здавалось, що саме там знайде драйв, романтику і навіть кохання. Усе ніби вело до того. А насправді на неї чатувала небезпека. У її однокласників – свої проблеми. Але навіть із безвиході є вихід.

Павличко Дмитро Мова. К.: 2019.
Зібрано тут понад сімдесят віршів про мову дадуть читачам чимало матеріалу для осмислення мови не лише як суспільного феномену та однієї з найважливіших основ українського життя, а й реальної дійової особи в бутті і творчості видатного поета, який все життя віддав боротьбі за утвердження української мови.

Запрошуємо старшокласників познайомитись із новою літературою.


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек



   

Переглянути презентацію

 


Вересень 2019р.

Виставка книг


    До Дня міста в нашій бібліотеці була виставка книг, присвячена рідному місту Нетішин

        

Вересень 2019р.

Квест до Дня Міста


    До дня міста Нетішин бібліотекарі підготувати книжкову виставку «Люблю тебе я, місто молоде!», біле якої проводились години цікавих повідомлень: « Нетішин літературний» (7- мі класи.) та «Гортаючи пам’яті альбоми» (8-мі класи)
   Цікаво пройшов квест з п’ятикласниками «Перлина Полісся – Нетішин», під час якого на певних маршрутах учасники команд відповідали на питання з історії міста, намагались пригадати, в яких закладах нетішинці розвивають свої здібності, згадували славетні імена міста.
   Учасники заходу отримали грамоти та книгу Г.О.Митюк.



Квітень 2019р.

Зустріч з поетами Нетішина


   “Немов молитву, я читаю вірші” – за такою назвою 17 квітня в актовій залі відбулася зустріч із поетами Нетішина Г.О.Митак та В.І.Ковальчук. В дружній атмосфері гості поспілкувалися із учнями 8-А, 9-Г та 11-х класів, прочиталі свої нові вірші, згадали перші проби пера, поділилися задумами на майбутнє. Приємною несподіванкою для поетів було декламування їх віршів учнями та колегами.



Березень 2019р.

Всесвітній день поезії


   “21 березня, у Всесвітній день поезії, в НВК відбулася зустріч учнів 9-11 класів та вчителів з поетами Хмельниччини – Віталієм Міхалевським, Михайлом Цимбаюком, Степаном Шкапієм та Людмилою Рудковською. Учасники зустрічі мали змогу поспілкуватися із гостями, обговорити усе почуте, поставити запитання, побажати творчого натхнення та зробити фото на згадку.


            


Із полум'я Афганістану


    «Із полум’я Афганістану…» За такою назвою відбувся урок пам’яті, приурочений 30 – річчю виводу військ із Афганістану.
Дивитись далі

Січень

“Пам’яті Героїв Крут”


    Берестечко, Лисоня, Крути… Все це – трагічні сторінки нашої історії. Бій під Крутами займає серед них особливе місце.
   Є така залізнична станція в Чернігівській області – Крути. Поїзди, проходячи повз цю маленьку станцію, стишують хід, а в день, коли сталася трагедія – тривожно сигналать.., немов будять приспану і присипану порохом забуття за часів СРСР нашу пам’ять про тих, хто поклав голову в цих полях, захищаючи незалежність молодої Української держави.
Дивитись далі

Одна єдина Соборна Україна


    За такою назвою в шкільній книгозбірні Нетішинського НВК відбувся День пам’яті, приурочений 100-річчю з дня підписання Акту Злуки.
   Розпочався захід піснею Т.Петриненка “Україно”. На фоні музики озвучено події того історичного дня. Одинадцятикласники мали змогу поринути у тривожний січень 1919 року. У ході відеопрезентації був представлений документальний фільм “Акт злуки: вітдворення історичної пам’яті”.
   Насамкінець присутні згадали, що саме 22 січня 2014 року відбулися сумнозвісні події на Майдані Незалежності, де Герої Небесної Сотні захищали суверенітет України, доводячи, що незалежна і
соборна Україна – цінніша за життя.
   Учасники Дня пам’яті також ознайомилися із книжковою виствкою літератури “Одна єдина Соборна Україна”. Захід підготували та провели бібліотекарі НВК Булгакова Г.А. та Матвійчук Т.Г.


Зав.бібліотекою Г.А.Булгакова

Події. Жовтень 2018 року



Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2018 у рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек.


   Щороку призначається певна тема, яка є однаковою для всіх шкільних бібліотек, що беруть участь у святкуванні.
2018 рік – «Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини» переглянути презентацію

Квітень

День пам'яті Чорнобильської трагедії
- книжкова виставка "Вимір біди нашої"

- перегляд докумнетального фільму "Чорнобиль. Загублений світ"

Березень

15.03.18 р. на базі бібліотеки НВК відбулося методичне об'єднання бібліотечних працівників на тему "Зміна пріоритетів та ролі шкільних бібліотек в умовах реформування освіти"

Учні 10-Б класу - учасники заходу "У ріднім слові - цілий світ", який проходив під час Тижня української мови



Лютий

Експозиції книжкових виставок на нових стелажах дитячого абонементу.


Грудень

Бібліотечний урок з учнями 3-В класу "Про все цікаве на планеті - читай в журналі та в газеті"

Листопад

06.11 до Дня української писемності
- книжкова виставка "Невмируща сила слова"
- бесіди біля виставки
- "Що не мова - чудо-диво", "Мовні цікавинки".

З 11 по 22 листопада було здійснено перевірку стану збереження шкільних пвідручників. Результати перевірки можна побачити в "Екрані змагань".

23.11 День пам'яті жертв Голодоморів "Невиплакані сльози України"
- кнжкова виставка "Не згасає пам'яті свіча"
- перегляди документальних відеофільмів "Великий злам", "Невідома Україна: сторінки Голодомору"
- бесіда-роздум "Через Голодомор - до життя"

Місячник шкільних бібліотек

   Починаючи із 2014 року бібліотека Нетішинського НВК та її користувачі є активними учасниками у проведенні Міжнародного місячника шкільних бібліотек, який був проголошений ЮНЕСКО ще у 1999 році.
   “Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя” - таке гасло місячника було цьогоріч.
   Зростає роль бібліотек освітніх закладів та розширюються їх функції. З навчально-допоміжних підрозділів бібліотеки перетворюються на інформаційні центри, що визначають інформаційно-бібліографічне забезпечення навчально-виховного процесу, сприяють формуванню інформаційної культури. А тому основною метою місячника було і залишається підкреслення ключової ролі шкільних книгозбірень як у справі навчання та виховання підростаючого покоління в цілому, так і сприяння реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формування в учнів уміння розумно та раціонально користуватися природними, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.    Організовуючи роботу по проведенню місячника, працівники книгозбірні перший тиждень присвятили інформаційній роботі:
- розробили план проведення місячника;
- подали інформацію на бібліотечну сторінку шкільного web-сайту;
- запросили до участі у місячнику через шкільну газету “Позиція”
- оформили інформаційний стенд «Літературні обрії» з програмою місячника;
- через радіомовлення НВК на радіохвилі оголосили про місячник;
- поінформували про конкурс малюнків “Я обираю здоров’я”;
- задіяли до участі в Місячнику класоводів та учнівський парламент.
   Другий та третій тижні місячника проходив під гаслом “Цінуй своє здоров’я”. Під час його проведення були використані різні форми та методи бібліотечної роботи: від книжково-ілюстративних виставок ( “Цінуй своє життя”, “До здоров’я кроком руш!”, “Обережно! Гриби…”, “Спортивні перемоги – перемоги здоров’я ”, “Духовні обереги рідного краю” до конкурсів-вікторин “Що я знаю про здоровий спосіб життя”, днів здоров’я та квестів. Цікавими та незабутніми були екскурсії, бібліотечні уроки для учнів 3-х та 4-х класів “Про все цікаве на планеті читай в журналі та газеті” та “Здоров’я у лабіринтах народної мудрості”. Для учнів 7-х класів було підготовлено та проведено огляд-презентацію нових книг “Природні багатства Хмельниччини на варті здоров’я людини”. Про всі заходи інформувалося на радіохвилі “Читацькі новини”.
   Не менш цікавим та змістовним був четвертий, підсумковий тиждень, під час якого було проведено день Здоров’я. Цього дня діти подорожували наступними маршрутами:
- медпункт “Здоровий спосіб життя – хворобам нема вороття”,
- шкільна їдальня “Овочі та фрукти – корисні продукти”,
- бібліотека “Немає друга вірнішого за здоров’я”,
- спортивна зала “Відпочинок та рух – тіла здоровий дух”.
   На кожному із маршрутів учасники мали конкретні завдання: від пошуку та складання правильних прислів’їв та приказок про здоровий спосіб життя у бібліотеці до підбору корисних інгредієнтів для приготування борщу та супу в шкільній їдальні. Всі маршрути зійшлися у спортивній залі, де крім фізкультхвилинки, діти показували свої спортивні досягнення. Як підсумок подорожі, діти склали квітку здоров’я.
   Про проведення місячника подано інформацію в шкільну газету “Позиція”
   За матеріалами місячника підготовлено презентацію

Шевченківські дні у бібліотеці

    Небагато є постатей в українській історії та літературі, яких вшановували б щорічним святом. З-поміж тих, кого не можна проминути, - Великий Кобзар. До 203- річчя від дня народження Т.Г.Шевченка в бібліотеці організовано книжково-ілюстративну виставку-діалог “Символ національної єдності”.
   Учні 4-5-х класів мали змогу познайомитись із життям визначного митця з відеопрезентації “Дітям про Т.Г.Шевченка ”. Із музичними творами на слова Т.Г.Шевченка старшокласники знайомилися під час проведення літературно-музичної години “Струни Кобзаревого серця”.
В он-лайн марафоні “Хмельниччина читає Шевченка”, який проходив у бібліотеці для дітей, взяли участь читачі бібліотеки НВК Н.Гусарова, О.Гузовська та Б.Сокол.


   21 лютого - Міжнародний день рідної мови.
У книгозбірні НВК цей день відзначили:
- пісенним вернісажем “Пісня – душа народу” (6-В кл.);
- уроком-презентацією “Що не мова – чудо-диво” (5-Д кл.).
Крім того, користувачі бібліотеки мали змогу познайомитися із виставкою-роздумом “Замовимо слово за рідну мову”.

Річниці від дня народження Уласа Самчука було приурочено віртуальну мандрівку музеями письменника «Неблудний син великої Волині».


Поезіє моя, напоєна росою…


   Поезія – це світ почуттів, образне мислення, романтика. Саме ці риси притаманні юним, особливо старшого шкільного віку. Їх манить таємниця творчості, особистості літераторів. Тому вони завжди із зацікавленням чекають зустрічей із письменниками-прозаїками, поетами. Однаково з приїжджими чи свого краю.
   Тож про таку зустріч ліцеїстів НВК з поетами нашого міста хочемо розповісти. На гостину завітали поети В.І.Ковальчук, Л.І.Гучко, Г.О.Митюк та К.П. Войцехівська.
   У повітрі відчувався легкий присмак тиші та очікування несподіваного. Щирістю і світлом доброти були наповнені вірші Л.І Гучко. Коли слухали поезію К.П. Войцехівської, то ніби стверджувалась думка, що «Поезію народжують страждання і ночі полинові, мов віки…» ( Т.Захаревич). Зболені рядки відгукнулися в серцях юних. В.І.Ковальчук поділилась поезією, яка була співзвучна стану її душі :про родину, материнство, дорогу серцю Україну.
   Під час звучання поезії Г.О. Митюк виникло невимушене спілкування з присутніми, колишніми учасниками поетичного гуртка.
   Поезія завжди об’єднувала, адже вона вічна, бо, за словами О.Ундіра, «…поезія, як цвіт калини, над континентами сія…». Тож до гостей- поетів долучились і поети-початківці, ліцеїсти НВК: Бродська Дарина, Почебула Владислав, Воронюк Христина та Плисківська Іванна. Кожному із них вдалося оголити нерв таких вічних проблем,як війна, кохання та дружба. Майстерність юних поетів здивувала гостей, які радили їм продовжувати служити поезії.
   Як лейтмотив, підкреслювались слова Л.Костенко: «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». Ще довго залишались поети в оточенні ліцеїстів, спілкувались, ділились враженнями. А на згадку залишились світлини.



Поради читачу



Корисні поради читачам, як вибрати книгу, як написати про неї відгук, як читати та берегти книгу та багато іншого Переглянути посібник



Події. Жовтень 2016 року



Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2016 у рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек.

    Міжнародний день шкільних бібліотек був проголошений у 1999 р. за ініціативою ЮНЕСКО. Проголосив це свято президент Міжнародної асоціації шкільних бібліотек доктор Бланш Вуллз.
   Мета свята — підкреслити ключову роль шкільних бібліотек у справі навчання та виховання дітей та привернути увагу суспільства до критичного становища, в якому опинилися шкільні бібліотеки сьогодні. Було розроблено спеціальний логотип цього міжнародного дня.
   У 2008 р. координатор проекту Рік Малхолланд зробив заяву про перетворення Міжнародного дня шкільних бібліотек у Місячник. Ця зміна збіглася з десятиріччям святкування. З того часу прихильники свята можуть самі обрати в жовтні найбільш зручний для них день, аби відзначити важливість шкільних бібліотек, або ж проводити заходи, присвячені шкільним бібліотекам, протягом усього місяця.
   Зазвичай у цей день проходять з’їзди шкільних бібліотекарів, презентації професії «педагог-бібліотекар», ушанування ветеранів бібліотечної справи, навчальні семінари, численні заходи для школярів (конкурси, виставки, збори книг) і їхніх батьків та вчителів.
    На сайті Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (IASL) ви можете познайомитися з традиційними проектами Місячника, такими як «Книжкова закладка», і правилами подачі матеріалів про Місячник.
   Щороку призначається певна тема, яка є однаковою для всіх шкільних бібліотек, що беруть участь у святкуванні:
1999 рік — «Один день з життя ...»
2000 рік — «Шкільні бібліотеки: мудрість світу»
2001 рік — «Шкільні бібліотеки: освіта протягом усього життя»
2002 рік — «Шкільні бібліотеки: інший пейзаж — той же вид»
2003 рік — «Усунення бар’єрів»
2004 рік — «Об’єднуємо бібліотеки, грамотність і освіту»
2005 рік — «У пошуках пригод»
2006 рік — «Читаємо, дізнаємося, застосовуємо»
2007 рік — «Освіта: підтримано твоєї шкільною бібліотекою»
2008 рік — «Шкільні бібліотека — на порядок денний!»
2009 рік — «Шкільна бібліотека — центр тяжіння»
2010 рік — «Шкільна бібліотека — територія взаємодії»
2011 рік — «Шкільні бібліотеки допомагають учням йти в життя»
2012 рік — «Шкільна бібліотека: ключ до минулого, сьогодення та майбутнього»
2013 рік — «Шкільні бібліотеки: двері в життя»
2014 рік — «Шкільна бібліотека - стратегічний партнер освіти»
2015 рік – «Виховуємо громадянина – патріота України»
2016 рік – «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів» переглянути презентацію

Квітень

Виставка-персоналія “Чарівні зерна” (до 110-ї річниці від дня народження Оксани Іваненко)

Березень

Шевченківські дні “Кобзареві струни”:
- відеопрезентація “Символ національної єдності”;
- вікторина “Чи знаєш ти твори Шевченка?”;
- мистецький калейдоскоп “Шевченко - художник”

Лютий

День пам’яті героїв Крут:
- відеопрезентація “Бій під Крутами”;
- книжкова виставка “Понад Крутами вічність у сурми сурмить”;
- година повідомлень “Нас було тільки 300…”

Січень

“Свіжа книжкова хвиля” – виставка- перегляд, біля якої проведено бібліографічний огляд “Українські автори - дітям”.

Методичне об'єднання шкільних бібліотекарів

   17.12.15 р. відбулось методичне об'єднання шкільних бібліотекарів "Роль шкільної бібліотеки у формуванні та розвитку творчо-обдарованої особистості" під час якого було проведено зустріч у літературно-мистецькій вітальні "Немає загадки таланту, а вічна загадка любові".



Виставку-вернісаж "Диво своїми руками" представляли творчі вчителі І.П.Ковальська, Л.П.Ксендзенко, Н.В.Шостак.


Присутні мали змогу познайомитись з новими поезіями вчителя Г.О.Митюк та ліцеїстки Б.Ляшук. Музичний супровід зустрічі виконували творчі діти Н.Новак, Д.Бродська, Н.Гусарова, Ю.Балагур.


Родина - шкільній бібліотеці

    Уже багато років у школі проводиться акція “Родина – шкільній бібліотеці”, яка дає змогу поповнити фонди бібліотеки. Учасниками акції виступають вчителі нашої школи, учні та батьки. Цьогоріч на цю акцію активно відгукнулись учні 3-В класу ( класний керівник Малишенко Тетяна Сергіївна ). Бібліотекарі були приємно здивовані, коли до нас завітав у повному складі 3-В клас. Подарунком бібліотеці було понад 60 дитячих книжечок. Книги нові і цікаві розміщені на книжковій виставці “Подаруй книгу бібліотеці”, яку ви бачите на фото. Поряд фото наших читачів , які зробили цей щедрий дарунок.
   Працівники книгозбірні дякують учням 3-В класу , їх батькам та Тетяні Сергіївні за такий подарунок, бо ж добрі справи потребують зусиль. Сподіваємось, що акція “Родина – шкільній бібліотеці” буде мати щорічне продовження.



Інформація про участь бібліотеки Нетішинського НВК у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек

Переглянути

З 02.04 по 20.04 – бібліотека НВК взяла участь у всеукраїнському проекті «100 тисяч книжок для сільських бібліотек» На завершальному етапі книги (в кількості 40штук) були передані в одну із сільських шкіл Славутчини – Правутин. Висловлюємо подяку класним керівникам 6-А Ковалінській Ірині Юріївні, 10-В Шевчук Ірині Мирославівні, та вчителю фізики Максимчук Галині Вікторівні.

З 02.03 по 16.03. 2015 р. у книгозбірні була організована виставка-вернісаж “Диво своїми руками” на якій презентувалися роботи 11 майстринь – працівників НВК.

“Милі серцю візерунки” картини-витинанки І.П.Ковальської


“Світ який – мереживо казкове!” картини Н.В.Шостак


“Ласка мамина цвіте в тому вишиванні” роботи Т.Г.Матвійчук


“Вічна пісня барв і кольорів…” картина, вишита бісером Т.В.Кравчук


Під час виставки-вернісажу проводились екскурсії учнів та працівників, які були здивовані та зачаровані роботами майстринь.


Під час святкування Шевченківських днів було проведено відеопрезентацію “Символ національної єдності” та розгорнуті книжково-ілюстративні виставки “Історична мудрість Кобзаря”

110-й річниці від дня народження У.Самчука 20.02 .2015 р. в бібліотеці було організовано книжково-ілюстративну виставку “Український Гомер ХХ століття” та відеоподорож “Музеями У.Самчука”

Переглянути презентацію



10.12 - Відеопрезентація "Ти маєш право" до Міжнародного дня прав людини з учнями 9-их класів



24.11 - День памяті "Голодомор... Пекельний час". Під час якого присутні ознайомились з книжною виставкою "Не згасає памяті свіча..." та переглядали відеофільм "Не згасає памяті свіча..." та "Голодомор 1932-1933 років"



21.11 - Книжна виставка "Революція Гідності та Свободи", біля якої проводились години цікавих повідомлень "Миттєвості Революції Гідності".



З 17 по 26 листопада було проведено рейд-перевірку стану збереження шкільних підручників, який проводили бібліотекарі спільно з активом бібліотеки. Результати висвітлено в "Екрані змагання".

Події. Листопад 2014 року. День української писемності в шкільній бібліотеці



    9 листопада – День української писемності та мови
Мова – це не просто спосіб
спілкування, а щось більш значуще.
Мова – це всі глибинні пласти духовного
життя народу, його історична пам’ять,
найцінніше надбання віків, мова – це
ще й музика, мелодика, барви буття,
сучасна художня інтелектуальна і
мислительська діяльність народу.
О.ОЛЕСЬ

листопад 2014 року Переглянути Презентацію бібліотеки Нетішинського НВК День української писемності та мови

Події. Лютий 2014 року

    - 3 лютого бібліотека стала учасником дослідного випробування компюторної бібліотечно-інформаційної системи "Шкільна електронна бібліотека "ШБІЦ-інфо""


- Літературна вікторина-конкурс Шевченкознавці.


- 07 березня музичний вернісаж "Живи в мені ти, спів святий Тараса..." (6-9 класи)

Події.          9 листопада день української писемності


    Мова кожного народу - неповторна і свята

    Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще.
    Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків, мова – це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня інтелектуальна і мислительська діяльність народу.

О.ОЛЕСЬ
Скачати презентацію "День української писемності"


                   

Нові надходження

2020 рік

   
   
   
   

2019 рік

   
   
   

2018 рік

   
   
   
   

2016 рік